Polecamy

Najlepsze krzesła fryzjerskie na rok 2020

Jak wywołać efekt "wow" klientów odwiedzających Twój...

Projektowanie salonu fryzjerskiego

Przewodnik po zakupie idealnych myjek fryzjerskich do salonu

Otwierasz, rozwijasz lub przebudowujesz swój salon. Przy tak wielu opcjach na rynku, jak masz znaleźć najlepszą myjkę fryzjerską do salonu dla Ciebie? Miski szamponowe do salonu wahają się od 69 do 9.099 dolarów i są dostępne w różnych kształtach i stylach. Spójrz na nasze 8 najlepszych wskazówek, aby znaleźć idealny kawałek w idealnym przedziale cenowym dla Ciebie i Twojego salonu!

Cel

Po pierwsze, należy rozważyć, po co potrzebna jest miska do szamponu, ile szukasz i ile miejsca masz w swoim salonie. Pamiętaj - jeden styl i rozmiar nie pasuje do wszystkich! Istnieje nieskończona ilość opcji i stylów kostek do szamponów i krzeseł. Aby pomóc przebrnąć przez najlepsze dopasowanie do Twojej przestrzeni, zwróć się do profesjonalisty z branży, który pomoże Ci przejść przez proces selekcji.

Projekt

Jeśli chodzi o miseczki do szamponu w salonie, opcje projektowe obejmują zarówno stacje z wbudowanymi miseczkami do szamponu, jak i przenośne, nie instalowane miski do szamponu. Więc jaki projekt jest najlepszy dla Ciebie i Twojej klienteli? Współcześni właściciele salonów najczęściej wybierają nowoczesne płukanki przeciwprądowe, które są stylowymi, wydajnymi urządzeniami posiadającymi zarówno miskę na szampon, jak i krzesło - potocznie nazywane płukankami przeciwprądowymi szamponowymi lub systemami przeciwprądowymi szamponowymi. Popularnością cieszą się również bardziej tradycyjne krzesła i miseczki z szamponem sterowanym dźwignią. Jeśli chcesz zmaksymalizować swoją przestrzeń w małym salonie, stacja mokra, która często jest popularna w salonach fryzjerskich, może być dla Ciebie właściwym wyborem. Na koniec należy rozważyć, czy nie pracujesz z klientelą o ograniczonej sprawności ruchowej, ponieważ istnieją jednostki szamponowe zaprojektowane specjalnie w celu dostosowania się do różnych wysokości, aby służyć osobom na wózkach lub krzesłach szamponowych - są one bardzo popularne w domach opieki i salonach społecznościowych dla emerytów.

Komfort

Nikt nie chce wychodzić z salonu narzekając na ból karku czy pleców. Istotne jest, aby upewnić się, że Twoi klienci są wygodne, gdy są one obsługiwane w salonie płukania zwrotnego. Czy to do mycia, toneru lub leczenia, ich czas w jednostce szamponu robi ogromną różnicę w jakości ich doświadczenia w Twoim salonie i może nawet zrobić lub złamać czy zdecydują się wrócić! Większość klientów ceni sobie czas na misce szamponowej jako najbardziej relaksującą część wizyty w salonie. Daj im doświadczenie, na które zasługują z wygodnym zestawem szamponów! Poza zapewnieniem, że urządzenie do mycia szamponów w salonie jest wyposażone w odpowiednie podparcie i jest ergonomicznie zaprojektowane, upewnij się, że krzesło szamponowe jest regulowane i ma wyściełane oparcie pleców, ponieważ Twoja klientela ma różny kształt, wzrost i wiek.

Styl

Przy zakupie umywalek do salonu należy wziąć pod uwagę, co będzie się uzupełniać i być spójne z resztą wystroju i mebli w salonie. Większość marek oferuje miski szamponowe w kolorze czarno-białym, a niektóre marki oferują więcej opcji kolorystycznych. Dodatkowo, kilka krzeseł szamponowych i umywalek oferowane są z kilkoma opcjami kolorystycznymi i stylistycznymi dla winylu. W niektórych przypadkach, zmodyfikowane kombinacje kolorystyczne i niestandardowe życzenia mogą być dostosowane przez niektórych dostawców do krzesła szamponowego całkowicie unikalne dla Ciebie i Twojego salonu.

Materiał

Ze względu na świadczone usługi, miska do szamponów i zestaw krzeseł mogą być nieporządane. Chcesz się upewnić, że możesz łatwo posprzątać, aby nie pozostało bałaganu i nie zużyło się szybko! Jeśli oferujesz usługi kolorystyczne, trwałej lub relaksacyjne, niezbędne jest, aby uzyskać miskę szamponu salonowego z powłoką akrylową lub emalią porcelanową, aby pomóc w walce z plamami, blaknięciem, zarysowaniami i uszkodzeniami od ostrych kwasów i chemikaliów. Dodatkowo, będziesz potrzebował krzesła z szamponem, które ma trwałą podstawę i wodoodporną winylową tapicerkę. Aby szybko wyczyścić winyl, kup salon winylowy środek do czyszczenia krzeseł, który jest używany do codziennego czyszczenia i konserwacji winylowych krzeseł.

Budżet

Kombinezony szamponów i krzeseł są dostępne w wielu stylach i jakości, dlatego też mają bardzo różne ceny. Kluczowe znaczenie ma ustalenie priorytetów i realistyczne podejście do tego, na co cię stać, a co nie. Chociaż musisz pozostać w ramach swojego budżetu, miska na szampon w salonie nie jest miejscem, w którym można obniżyć koszty. Szampon jest inwestycją, która może być dostarczana przez wiele lat, jeśli kupujesz z myślą o jakości. Na szczęście w salonie można znaleźć wysokiej jakości miski do szamponów, fotele do szamponów i urządzenia do płukania tyłów w szerokim zakresie cenowym, więc przed wybraniem idealnego dopasowania należy przeprowadzić badania.

Akcesoria

Miski do szamponów i szafki do mycia naczyń w salonie mają różne akcesoria, które mogą stworzyć bardziej pozytywne doświadczenie zarówno dla stylisty, jak i klienta. Rozważ dodanie otomany podnóżka, jeśli twoje krzesło szamponowe lub jednostka płukania tyłów nie ma jednego dołączonego, ponieważ stworzy to bardziej relaksujące środowisko dla twoich klientów.  Dodatkowo, jeśli miska szamponu w Twoim salonie nie jest wyposażona w podpórkę pod szyję, upewnij się, że jest ona ergonomicznie zaprojektowana dla wygody, lub kup podpórkę pod szyję, która jest kompatybilna z Twoją miską. Jeśli chodzi o komfort i wygodę stylistów, niektórzy styliści mogą woleć stać z tyłu lub z boku klienta, uchwyty pojedyncze lub podwójne oraz dołączone szafki do szybkiego dostępu do przechowywania.

Zobacz

7 wskazówek dotyczących zakupów do salonu...

CZAS DOSTAWY Po pierwsze, zastanów się, kiedy będziesz potrzebował swojego sprzętu i...

Jak wybrać sprzęt fryzjerski?

Zakładając salon fryzjerski będziesz musiał dostarczyć niezbędny sprzęt. Jest wiele...

Sprzęt, którego potrzebujesz, aby zacząć...

Dostawy mogą być dużym wydatkiem w ramach otwarcia nowego salonu piękności. Uruchomienie...