Polecamy

Najlepsze recepcje dla salonu urody

Jak zaprojektować idealną przestrzeń recepcyjną dla Twojego biura?

Projektowanie salonu fryzjerskiego

5 Wskazówek dotyczących projektowania salonu urody

Ustawiając swój salon, łatwo poczuć się przytłoczonym. Od układu salonu, poprzez schematy aranżacji wnętrz, do cenników, do produktów, jest wiele rzeczy do rozważenia. Ale pamiętaj, tworzenie własnego salonu ma być zabawne! Oto 9 pomysłów na wystrój salonu, które pomogą Ci stworzyć salon Twoich marzeń. 

1. STWORZYĆ IDEALNE OŚWIETLENIE

Jedną z najważniejszych cech w Twoim salonie jest lekkość. Naturalne światło jest zawsze preferowane, ale nie każdy budynek jest obdarzony wspaniałymi oknami. Jeśli masz okna, to świetnie! Wykorzystajcie je. Ustaw swoją przestrzeń tak, aby każda stacja mogła korzystać ze światła słonecznego. Ale jeśli nie masz dużych okien, są inne sposoby na oświetlenie twojej przestrzeni.

Wybierając światło do Twojego salonu, pamiętaj, że głównym celem jest, aby Twój klient dobrze wyglądał. Jeśli patrzą w lustro i nie podoba im się to, co widzą, nie będą zadowoleni z twojej obsługi. Aby uzyskać bardziej pochlebne światło, wybierz ciepłe żarówki zamiast chłodnych. Umieszczając lampy, upewnij się, że cienie nie zachodzą na siebie tam, gdzie będzie siedział Twój klient. Zastanów się również, czy chcesz mieć światła z tyłu lustra, czy chcesz mieć tylko oświetlenie górne, czy też lampy stojące. Sprawdź nasze produkty oświetleniowe do salonu, aby znaleźć idealne oświetlenie do rozjaśniania Twojego salonu!

2. POCHYLIĆ SIĘ W SWOJEJ PRZESTRZENI

Są setki sposobów, na które można urządzić wnętrze salonu. Zamiast naprawiać wszystko i zaczynać od zera, spróbuj pochylić się nad wyglądem, jaki ma już Twoja przestrzeń. Jeśli masz odsłonięte przewody, idź na rustykalną atmosferę. Jeśli Twoje ściany lub podłogi są betonowe, nadaj swojemu salonowi nowoczesny wygląd. Ważne jest również, aby upewnić się, że wyposażenie Twojego salonu pasuje do Twojego nastroju, tak jak w przypadku krzesła Odin Styling przedstawionego powyżej.

3. ZASTANOWIĆ SIĘ NAD SWOIMI PRZEMYŚLENIAMI

Każdy klient, który przejdzie przez twoje drzwi, będzie siedział przed lustrem, więc ważne jest, aby wybrać takie, które jest dla ciebie odpowiednie. Duże, wielostanowiskowe lustra sprawią, że Twoja przestrzeń będzie większa i bardziej otwarta, a lustra jednostanowiskowe sprawią, że każde miejsce będzie bardziej intymne. Wybierz oprawione lustra, aby uzyskać bardziej estetyczny wygląd, lub nagie lustra, aby uzyskać bardziej elegancki wygląd. I pamiętaj, kiedy ustawiasz swoje lustra, pamiętaj o oświetleniu. Nie chcesz, aby twoi klienci kończyli z oślepiającymi światłami w oczach!

4. MYŚLENIE POZA PUDEŁKIEM

Projektując swoją przestrzeń, nie myśl tylko o standardowych czterech ścianach. Rozszerzyć swój projekt na podłogi i sufity. Rozjaśnij swoją przestrzeń kolorowym sufitem, albo spraw, aby Twoje pokoje poczuły się bardziej przestronne, malując je na biało. A twoi klienci będą mieli coś miłego do oglądania podczas mycia włosów.

5.  BĄDŹ SPÓJNY

Kiedy już wybierzesz swoją estetykę, trzymaj się jej. Chcesz, aby cały Twój projekt salonu był spójny. Jeśli chcesz mieć eleganckie wejście, twoje stacje powinny pasować. Jeśli twoja poczekalnia jest zrobiona w całości w czarnych i białych, przenieś ten schemat przez całą przestrzeń. Nie chcesz, aby Twoi klienci chodzili od jednego miejsca do drugiego i mieli wrażenie, że weszli do innego salonu.

Zobacz

7 wskazówek dotyczących zakupów do salonu...

CZAS DOSTAWY Po pierwsze, zastanów się, kiedy będziesz potrzebował swojego sprzętu i...

Przewodnik po zakupie idealnych myjek...

Otwierasz, rozwijasz lub przebudowujesz swój salon. Przy tak wielu opcjach na rynku, jak masz...

Jak wybrać sprzęt fryzjerski?

Zakładając salon fryzjerski będziesz musiał dostarczyć niezbędny sprzęt. Jest wiele...