Polecamy

Wybór odpowiedniego lustra do Twojego salonu fryzjerskiego i...

Lustra do makijażu, które podkreślą twoje piękno

Projektowanie salonu fryzjerskiego

Jak wybrać sprzęt fryzjerski?

Zakładając salon fryzjerski będziesz musiał dostarczyć niezbędny sprzęt. Jest wiele potrzebnych rzeczy, nie tylko stylizacja krzeseł i zlewozmywaków dla klientów.

Ważny sprzęt elektryczny będzie również zawierał szpilki, grzebienie lub szczotki i suszarki do włosów.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Jest to bardzo ważny element wyposażenia każdego salonu. Klienci mają naprawdę różne oczekiwania, więc wybór może być bardzo sensowny. Niektóre zabiegi będą wiązały się z długim siedzeniem, dlatego komfort jest ważny. Stylizacja krzeseł z regulacją wysokości będzie odpowiednia, ponieważ poziom siedziska będzie zawsze dopasowany do wzrostu klienta.

Bardzo ważne są również elementy stylistyczne, które muszą być umieszczone przed siedzeniem. Tak samo jak miejsce do mycia, w które warto zainwestować. Sprzątanie nie może być bolesne dla klienta. Tak więc najlepszą opcją będą specjalne siedzenia, które są połączone z umywalką. Są one wyprofilowane dla wygody głowy osoby podczas zabiegu. Bardzo ważne jest również miejsce pracy fryzjera, aby wszystko było pod ręką i aby poruszanie się po klientach było wygodne.

Dodatkowo warto mieć specjalną szafkę z naczyniami i akcesoriami. Dzięki nim masz wszystko zawsze pod ręką.

Akcesoria fryzjerskie

Oczywiście w salonie fryzjerskim potrzebne są różne akcesoria. Nie ma sensu oszczędzać. Dobrze będzie wybrać parę nożyczek, żyletek i innych narzędzi, które są wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli są one pokryte specjalnym preparatem, będziesz w stanie chronić je przed rdzewieniem.

Dodatkowo należy dążyć do uzyskania dostępnych rozwiązań w zakresie dezynfekcji narzędzi w komfortowy sposób. Jest to ważne i powinno być brane pod uwagę. Zawsze miej pod ręką wsuwki, które umożliwią Ci wykonanie konkretnej fryzury. Musisz też zwrócić uwagę na to, jak silne są te spinki do włosów. Ważne i konieczne jest, aby podczas cięcia łatwo rozdzielać włosy. Ponadto potrzebujemy różnych rodzajów grzebieni i szczotek. Przy ich wyborze należy sprawdzić, czy nie ma ostrych końcówek, które mogą zaszkodzić klientowi.

Wybierając dobrze suszarki, należy zwrócić uwagę na moc, ponieważ jest to najlepszy wskaźnik jakości. Więcej na pasjafryzjerstwa.pl

Zobacz

7 wskazówek dotyczących zakupów do salonu...

CZAS DOSTAWY Po pierwsze, zastanów się, kiedy będziesz potrzebował swojego sprzętu i...

Przewodnik po zakupie idealnych myjek...

Otwierasz, rozwijasz lub przebudowujesz swój salon. Przy tak wielu opcjach na rynku, jak masz...

Sprzęt, którego potrzebujesz, aby zacząć...

Dostawy mogą być dużym wydatkiem w ramach otwarcia nowego salonu piękności. Uruchomienie...