Polecamy

Piękno drewna w Twojej łazience

Sprzęt, którego potrzebujesz, aby zacząć prowadzić salon urody

Domowe wnętrza

Jak wybrać odpowiedni mebel do pokoju dziecięcego

Dzieci są największą fortuną w życiu człowieka. Dlaczego więc nie uczynić ich pokoju najsłodszym i najłagodniejszym zakątkiem naszego domu? Dekorowanie pokoi dziecięcych powinno być dobrze zaplanowanym i zabawnym procesem, którego rezultatem będzie przytłoczenie młodych ludzi pięknem. Jednak zakup wymyślnych i zabawnych mebli nie wystarczy - musimy sprawić, by było to miejsce bezpieczne i funkcjonalne!

Dlatego też, spójrzcie ponad przeciętność i zabawę. To może być trudne zadanie, więc radzimy rozważyć nasze rady i pomysły na meble do pokoju dziecka, zanim zaczniesz:

Pomyśl o tym, czego chcą dzieci.

Dzieci mają swój własny wizerunek świata, a w wieku trzech lat zaczynają rozwijać swoje zainteresowania. Jeśli nie projektujesz pokoju dziecięcego, powinieneś pomyśleć o ich życzeniach i opiniach. Oczywiście, nie należy podążać ślepo za ich irracjonalnymi wyborami, ale raczej zastanowić się, czy są one naprawdę wykonalne.

Porozmawiaj z dziećmi i spróbuj dowiedzieć się, jakie są ich ulubione kolory, kształty, bohaterowie kreskówek lub hobby; a opcje zaczną się prezentować. Internet i inspirujące czasopisma są również świetnym źródłem pomysłów.

Dostosuj wybór do swojego budżetu

Jednym z powodów, dla których powiedzieliśmy, że wystrój pokoju dziecięcego jest równie ważny jak każdego innego pokoju, jest cena. Pokoje dziecięce mogą kosztować małą fortunę, czy zdecydowaliście się spełnić każde ich życzenie. Podobnie jak w przypadku innych zakupów, cena będzie zależała od wielkości i jakości. Dowiedz się także więcej jak wybrać odpowiednie łóżko dla chłopca !

Zanim zaczniesz, zastanów się, ile możesz lub powinieneś wydać. Kiedy już zakreślisz jakąś kwotę, zobacz co możesz za nią otrzymać. Jeśli pracujesz nad skromnym budżetem, nie rezygnuj z funkcjonalności, a wybierz trwałe elementy. Nie trać skupienia z powodu tego, że dzieci przekroczą swoje zainteresowania i poproszą o nowy pokój, zanim się go spodziewasz.

Bezpieczeństwo jest Twoim głównym priorytetem

Bezpieczeństwo jest najbardziej poprawną odpowiedzią na pytanie "jak wybrać meble do pokoju dziecięcego". Jest ono Twoim priorytetem i głównym czynnikiem wpływającym na Twój wybór. Na przykład, meble powinny być zaokrąglone, a nie ostre, aby dzieci nie zrobiły sobie krzywdy podczas zabawy.

Odsłonięcie przewodów w przedmiotach może być również niebezpieczne, więc staraj się go unikać. Pamiętaj - dzieci nie potrafią oszacować niebezpieczeństwa. Twoim zadaniem jest ich ochrona!

Wybierz temat

Jeśli chcesz, aby pokój twojego dziecka był jego małym królestwem, wybierz motyw, który im się podoba i spodoba. Motywy te pozwalają zamienić pokój dziecinny w zamki i sceny filmowe, a także połączyć praktyczność z atrakcyjnością. Tutaj ważne jest, aby skonsultować się z dziećmi; i wybrać kolory i tematy, które by im się podobały. Po zapoznaniu się z tymi wskazówkami, wybranie mebli będzie łatwe i szybkie.

Osiągnięcie kompromisu w kwestii kolorów może być nieco trudne: pod koniec dnia nie ma sposobu, aby przekonać małego miłośnika truskawek, że uderzająca czerwień nie jest dobra dla oczu. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, wybierz trzecią, neutralną opcję i dodaj tylko kilka elementów w konkretnym kolorze, który podoba się Twojemu dziecku.

Nie przejmuj się zbytnio doborem kolorów i kształtów - pokój twojego dziecka jest tym jednym i jedynym miejscem, gdzie twórczy chaos jest absolutnie dozwolony!

Weź pod uwagę zdrową stronę materiałów

Po raz kolejny, bezpieczeństwo nie powinno być zagrożone przez cenę lub modę. Dzieci powinny być otoczone materiałami hipoalergicznymi, naturalnymi i nietoksycznymi, ponieważ ich podatność na alergie jest znacznie wyższa niż twoja. 

Oparcie projektu projektowego na wieku

Zacznijmy od tego, że nie dekorujesz dla siebie. Dekorujesz dla "dzielnego króla" lub "pięknej księżniczki", którym nie zależy na elegancji i wyrafinowaniu. Potrzebują miejsca do spania, zabawy i przechowywania stosów zabawek, które im kupiłeś.

Drugi rok lub dwa w okresie dzieciństwa oznacza znacznie więcej niż rok w okresie dorosłym. Twoje dziecko rośnie z dnia na dzień, a modyfikacja jego zainteresowań nie pozostaje w tyle. Oznacza to, że zakupione dziś meble mogą nie nadawać się w najbliższej przyszłości (zwłaszcza łóżka i krzesła).

Dlatego wybieraj większe i bardziej trwałe elementy, które pozostaną w życiu twoich dzieci przez co najmniej 5 lat.

Jak można się spodziewać, trwałe meble kosztują więcej. Normalne jest jednak inwestowanie w meble, które prowadzą dziecko z łóżeczka do okresu nastoletniego (zwykle jest to nawet mniej niż kwota, którą wydałoby się na wielokrotną zmianę mebli). Jeśli to sprawia, że czujesz się lepiej, pomyśl o uczuciu, które czujesz, gdy widzisz zdjęcie z własnego pokoju. Całkowicie warto!

Bądźcie gotowi na aktualizacje

Jak powiedzieliśmy, dzieci przekroczą swoje rozmiary i zainteresowania; i zawsze będzie istniała potrzeba zmiany czegoś w ich otoczeniu. Co więcej, dzieci są niegrzeczne; i jest bardzo prawdopodobne, że zepsują ten wspaniały drewniany stół, na który wydaje się fortunę.

Jedną z najsłodszych zmian, jaka może nastąpić, jest noworodek, dlatego właśnie pokoje dziecięce powinny być przestronne i przystosowane do przyjmowania nowych mebli.

Zapewnić pewną poważną przestrzeń magazynową

Przechowywanie mebli to poważny priorytet w pokojach dziecięcych. Pamiętasz, że dzieci mają swoje setki zabawek, stosy ubrań, książki, sprzęt sportowy, gry, czy projekty artystyczne? Brzmi dezorientująco, prawda? Dzieci bardzo się wzruszają swoimi rzeczami, więc nie posuwaj się tak daleko, by oczekiwać, że oddadzą swoją fortunę!

Dlatego może to być odpowiedni moment, aby pomyśleć o dużych szafach, wielu komodach i szufladach na dnie.

Miejsce do zabawy

Nie zapełniaj pokoju swojego malucha kubkami i niepotrzebnymi szafkami. Dzieci potrzebują miejsca do zabawy i biegania, a będą o wiele bezpieczniejsze, jeśli nie będą musiały skakać przez taborety.

Wniosek

Najważniejszą zasadą przy dekorowaniu pokoju dziecięcego jest zachowanie równowagi pomiędzy funkcjonalnością a indywidualnym wyglądem. Ozdobienie pokoju będzie zależało od kreatywności i budżetu, ale musi przypominać styl, który dzieci lubią i lubią. Im bardziej go lubią, tym bardziej podoba im się, że mają go zachować i nie prosić o nowy.

Więc... czyż nie wszyscy przywiązujemy nasze najsłodsze wspomnienia do naszych pokoi?

Przytulność przychodzi zaraz po funkcjonalności. Dzieciak spędza dużo czasu w pokoju, a to tam wykonuje swoje najważniejsze czynności. Dlatego należy zadbać o to, aby czuło się komfortowo i zmotywowane.

Mimo to, nic nie byłoby warte zachodu, gdyby nie było bezpieczeństwa. Spróbuj przewidzieć wszelkie ryzyko; i kupić meble, które mogą mu zapobiec. Zasadniczo oznacza to brak rogów, ostrych krawędzi i ciężkich, luźnych przedmiotów.

Zobacz

Odkryj zalety fototapet

W obecnych czasach fototapety cieszą się ogromną wręcz popularnością w wielu różnych...

Piękno drewna w Twojej łazience

Łazienka bez wątpienia należy do zdecydowanie najważniejszych pomieszczeń w domu każdego z...

Skuteczne projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz – nawet tych niewielkich, znajdujących się w zwykłych mieszkaniach...